Sevgili Aday Öğrenciler,

  Üniversiteler; bilimin, ilerlemenin ve teknolojinin merkezidir. Yaşanılan çağın gereklerine yanıt veremeyen eğitim kurumları değişimi algılamadığı gibi değişim de yaratamıyor. Piri Reis Üniversitesi; güçlü, seçkin akademik kadrosuyla ve öğrencisiyle, küresel farkındalık ilkeleriyle bilginin sınırlarını zorluyor, değişimi algılamakla kalmıyor değişimi yaratarak bir dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor.

  Türk ve Dünya denizciliği için uzman personel yetiştirmek amacıyla kurulan Piri Reis Üniversitesi’nde, denizciliğin her alanında ihtisaslaşma ve bilimsel çalışmalar geliştirmenin yanında; teknolojiye hakim, özgüveni yüksek, katılımcı, bilgiye ulaşmasını bilen, sorgulayan bireyleri yetiştirmeyi hedefliyoruz.

  Öğrencilerimiz dünyanın sayılı üniversiteleriyle yaptığımız ERASMUS ortaklığı sayesinde dünyayla bütünleşik, uluslararası eğitim imkânlarına sahip oluyor. Üniversitemiz yabancı ülkelerden öğrenci alıyor ve yurtdışına öğrenci gönderiyor.

  Denizcilikte, sadece Türkiye’nin değil dünyanın da lider kurumlarından biri olmak temel hedefimizdir. Piri Reis Üniversitesi kurulduğu günden bu yana denizcilik eğitiminde yeniliklerin ve farklılıkların merkezi olmuştur. Eğitimi daha kaliteli hale getirmek için çok ileri düzeyde simülatör merkezi kurduk. 17 adet çok amaçlı simülatörler var. Öğrencilerimiz kimseye zarar vermeden, bir gemi nasıl kullanılacaksa burada tam anlamıyla öğreniyor. Çok ileri teknolojiyle donatılmış eğitim havuzumuz Türkiye’de tektir. Her türlü olumsuz hava ve deniz koşullarını bu havuzumuzda bir kumanda aracılığıyla anında öğrencilerimize sağlayabiliyoruz.

  Mühendislik Fakültesinde uyguladığımız öğrenci odaklı ve proje temelli eğitimlerle yetkin ve nitelikli mühendisler yetiştiriyoruz. Daha şimdiden mezun öğrencilerimiz önemli şirketlerde işe başlamış bulunmaktadır. En son teknolojiyle donatılmış ve endüstride güncel olarak kullanılan mühendislik yazılımlarının kullanıldığı bilgisayar destekli tasarım laboratuvarları sayesinde öğrencilerimiz çağın gerektirdiği eğitimleri almaktadır. Etkin bir şekilde uyguladığımız Üniversite-Sanayi işbirliği sayesinde öğrencilerimiz teorik eğitimlerini daha kolay pratiğe dönüştürebilmekte ve daha kolay iş bulabilmektedir.

  Üniversitemizde kurulan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi çok güçlü ve tanınmış bir akademik kadroya sahiptir. Ekonomi ve finans alanının çok önemli duayenlerini bu fakültemize kazandırdık diyebiliriz. Marka haline gelmiş kurumlarla karşılıklı eğitim anlaşmaları yaparak, öğrencilerimizi iş dünyasıyla kaynaştırmayı hedefliyoruz. Finans ve ticaret ağırlıklı bölümlerin yanı sıra dünyadaki hızlı değişim ve dönüşümün en önemli öncüsünün, bilgi ve iletişim sektörü olduğu günümüzde, “Yönetim Bilişim Sistemleri” bölümünü bu sene eğitime açtık. Bu programla teknolojik gelişmeleri iş dünyasında etkin bir şekilde rahatlıkla kullanabilen ve stratejik düşünme ve uygulama becerilerini geliştiren bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

  Öğrencilerimizin %80’ine çeşitli oranlarda burs veriyoruz. Ancak burs veremediğimiz  öğrencilerimize, Üniversitemiz tarafından geliştirilen “Vadeli Öğrenim Sistemi” sayesinde kolaylık sağlıyoruz. Bu sistemde eğer bir bölüme ücretli girildiyse o ücretinin de %80’ine kadar uygun görülen oranı okul bittikten sonra 4 -5 senede vadeli olarak ödeme imkânı sunuyoruz. Birçok bölümde öğrencilerimize iş garantisi veriyoruz. Öğrencimiz mezun olduğunda işi hazır oluyor.

  Liseden gelen gençler hangi dalda eğitim göreceklerini kararlaştırıp, “ben bu eğitimi alırken nasıl yaşayacağım?” sorusunu unutmasınlar. Üniversitemiz Türkiye’nin ve İstanbul’un tek uluslararası Breeam akreditasyon sahibi çevre dostu yeşil kampüs alanı ile sizlere sağlıklı, güvenli, ve nitelikli öğrencilik hayatı sunuyor. Breeam, dünyada ilk kez İngiltere tarafından 1990 yılında yürürlüğe girmiş ve sonrasında dünyanın gelişmiş ülkeleri tarafından benimsenmiş, çevre dostu binalar için hazırlanmış bir sertifikasyon sürecidir.

  Üniversiteler sadece iyi eğitim veren yerler değil aynı zamanda sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerimizi de hayata geçirdiğimiz, iyi yaşama imkânı sunma konusunda da rehber kurumlardır.

  Sevgili gençler hayatınızın en güzel zamanlarını güzel yaşamanızı yürekten istiyoruz ve bu bilinçle gençlerimiz için her türlü olanağı yaratmaya çalışıyoruz. Çok amaçlı spor salonu, yüzme havuzu, jimnastik salonu, yürüyüş parkurları, bisiklet parkları, çeşitli oyun salonları ve 28 öğrenci kulübüyle öğrencilerimize her türlü sosyal imkanı sunuyoruz. Öğrencilerimizin, ülkemizde ve dünyanın çeşitli yerlerinde kazandıkları profesyonel spor başarılarıyla gururlanıyoruz.

 “Gelecek Burada” diyoruz ve çevreci doğa dostu bir ortamda üniversite hayatınızın sağlıklı ve mutlu geçmesini dilerim.

En içten sevgilerimle,

Prof. Dr. Oral ERDOĞAN

Rektör V.


Aday Öğrenciler Bize Sorun
360°
Sanal Tur