...
Piri Reis Üniversitesi

Rektör Mesajı

Nafiz Arıca

Sevgili Öğrenciler

Geleceğinize yön vermek ve yeni yaşamınıza adım atmak için zorlu bir yoldan geçtiniz. Bilim ve teknoloji üretmek, çağa ayak uydurmak ve her daim gelişime açık olmak, hayatınıza katacağınız en önemli değerler olacaktır. Dolayısıyla bu aşamada en önemli unsur, sizi doğru noktaya taşıyacak olan eğitim ve üniversite tercihinizdir. Artan rekabet koşullarında, nitelikli ve topluma fayda sağlayan bireyler olmanız ve kendinize artı değerler katmanız için bizler burada olacağız.

Piri Reis Üniversitesi olarak; ülkemizin denizcilik eğitimi ve teknolojilerinin gelişiminde lider ve dünyanın saygın üniversitelerinden biri olma vizyonuyla; 21. Yüzyıl yetkinliklerine sahip, değişimi yöneten, yenilikler üreten bireyler yetiştirmeyi ve bilginin ışığında toplumumuzun dönüşümüne fayda sağlamayı amaçlıyoruz. Bu anlamda denizcilik sektörümüzün çağın geleneklerine uygun olarak dönüştürülmesinde en önemli unsur olan yetişmiş insan gücünün sektöre sunulmasının yanında deniz teknolojilerinin geliştirilmesinde aktif rol oynayarak, denizcilik sektörünün ihtiyaç duyduğu her alanda eğitim-öğretim, Ar-Ge ve topluma hizmet bağlamında gerekli ekosistemi tesis etmeye devam edeceğiz.

Donanımlı akademik kadrosu, sektör üniversite iş birliği ile ortaya çıkan ulusal ve uluslararası staj ve istihdam olanakları, hem üniversite eğitiminize hem de iş yaşantınıza katkı sağlayacak sayısız proje imkânı ve kendi fikirlerinizi ön plana çıkarabileceğiniz öğrenci kulüpleri ile Piri Reis’li olmanın avantajını en kısa sürede yakalayacaksınız.

Bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir” sözünden yola çıkarak bilimi rehber edinmenizi; sorgulayan, araştıran ve etrafını aydınlatarak ülkemize, milletimize hizmet eden sorumlu insanlar olmanız en büyük hedefimizdir.

Hayallerinize ulaşabileceğiniz, geleceğinize yatırım yapabileceğiniz, yeni arkadaşlıklar ve güzel anılar biriktirebileceğiniz bir eğitim hayatı temennisiyle sizleri Piri Reis Ailesi’ne bekliyoruz.

En içten sevgilerimle,

 

Prof. Dr. Nafiz ARICA

Rektör