PRU ÖNLİSANS EK KONTENJANLARI

 

PRU LİSANS EK KONTENJANLARI

 

EK TERCİHE EK BURSLAR

 

Yükseköğretim programlarının 2017-ÖSYS sonuçlarına göre yapılan genel yerleştirme sonunda boş kalan veya kaydolmama nedeniyle dolmayan kontenjanlarına ÖSYM tarafından merkezî olarak Ek Yerleştirme yapılacaktır. Merkezî yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilen adaylar, ek yerleştirme için başvuramayacaktır. Ek Yerleştirmede; ön lisans ve lisans programlarına merkezî genel yerleştirmedeki en küçük puanlarının altında puanı olan aday yerleştirilmeyecektir. 

 

Pîrî Reis Üniversitesi 2017-ÖSYS Ek Yerleştirmede tercih hakkı olan üniversite adaylarına çeşitli burs olanakları sağlıyor.

 

DENİZCİLİK FAKÜLTESİ

1-Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği

* Ücretli kontenjanlarını 1. sırada tercih edip Ek Kontenjanla yerleşen aday  öğrencilere % 40 öğrenim ücreti indirimi, 2. ve 3. sırada tercih edip Ek Kontenjanla  yerleşen aday öğrencilere de %25 öğrenim ücreti indirimi uygulanacaktır.

2-Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği ve Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği

%50 Burslu kontenjanlarını 1. sırada tercih edip yerleşen aday  öğrencilere  Ek Kontenjanla ilk tercihe yerleşmeleri şartıyla  %5 öğrenim ücreti indirimi uygulanacaktır.

 

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER  FAKÜLTESİ

1-Deniz İşletmeleri Yönetimi

*Ücretli kontenjanlarını 1. sırada tercih edip Ek Kontenjanla yerleşen aday  öğrencilere % 25 öğrenim ücreti indirimi uygulanacaktır.

2- Ekonomi ve Finans, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret,  Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık, Yönetim Bilişim Sistemleri

bölümlerinin %50 Burslu kontenjanlarını 1. sırada tercih edip  yerleşen aday öğrencilere  Ek Kontenjanla ilk tercihe yerleşmeleri şartıyla %5 öğrenim ücreti indirimi uygulanacaktır.

 

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

1-Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği

Bölümlerinin %50 Burslu kontenjanlarını 1. sırada  tercih edip yerleşen aday öğrencilere  Ek Kontenjanla  ilk tercihe yerleşmeleri şartıyla %10 öğrenim ücreti indirimi uygulanacaktır.

 

DENİZCİLİK MESLEK YÜKSEKOKULU

1-Deniz Ulaştırma ve İşletme ve Gemi Makineleri İşletme önlisans programlarının ücretli kontenjanlarını 1. sırada tercih edip Ek Kontenjanla yerleşen aday  öğrencilere % 20 öğrenim ücreti indirimi uygulanacaktır.

2-Denizcilik Meslek Yüksekokulu’nun tüm programlarının %50 Burslu kontenjanlarını 1. sırada tercih edip yerleşen aday öğrencilere  Ek Kontenjanla yerleşmeleri şartıyla  %10 öğrenim ücreti indirimi, 2. ve 3. sırada tercih edip Ek Kontenjanla yerleşen aday öğrencilere de %5 öğrenim ücreti indirimi uygulanacaktır.

 

  • Kız öğrencilerimize diğer bursları da geçerli olmak üzere artı %10 burs
  • Akademik başarısı yüksek öğrencilere OKUDUKLARI AKADEMİK YIL SONUNDA GNO'LARINA BAKILARAK %75 ‘e kadar varan başarı burs olanakları
  • Sporcu öğrencilerimize burs olanakları
  • Mezun olduktan sonra geri ödeme olanağı sağlayan VADELİ ÖĞRENİM ÜCRETİ  sistemi
  •  Kardeş öğrenciler  %5 burs
  •  Şehit ve gazilerimizin birinci derece yakınlarına %50 oranında ikinci derece yakınlarına %15 oranında  ücret indirimi yapılır.
  •